Archiv rubriky ‘Informace o víně’

Jaká vína k čemu píti - Díl 1.

21. 10. 2007 v 15.15

Pro zpříjemnění chvil strávených alespoň virtuálně s Pražskou šestkou, jsme pro vás připravili informace o zacházení s vínem. Věříme, že vás nejen zaujmou, ale i připraví pro chvíle, kdy si budete chtít náležitě vychutnat víno v němž voní celá česká země - ponejprv trpká, ale veskrze milá, ale i vína přinášející nové vůně, které z paměti vyvolávají obrazy teplých krajin a jižního ovoce.

Ačkoli život v poslední době nasadil tempo, které zdaleka neodpovídá životu vyznavačů vína, víno je a žije dál. Možná jen sklenky změnily svůj tvar, ale tekutina, která vzniká nejzázračnější přírodní alchymií, je stále stejná. Tepe živelnou energií v dřevěném zajetí a stéká do sklenek, k nimž se uchylujeme jako k ostrovu pokoje a utěšenosti. Ačkoli venku svět se zmítá v křečích, lidé zapomínají, že jsou lidmi, tak v příjemném prostředí skrz rubínovou barvu červeného vína se svět zdá hned o něco zjasněný. Pojďme se proto na chvilku vzdálit od uspěchaného světa a strávit klidnou chvíli u této série příspěvků, které vycházejí z drobné stejnojmenné publikace Františka R. Čebiše, dědečka jeho ze členů Pražské šestky, jehož jméno bezesporu u mnoha lidí vyvolá na patře nespočet chutí.
Pokračování »

Idéal pour l’été! Portonic

18. 3. 2002 v 17.32

Teplejší počasí se již nezadržitelně blíží, a proto Pražská šestka přichází v předstihu s návodem na unikátní osvěžující míchaný nápoj. Určitě si řeknete, že míchat portské s Tonicem je barbarství, ale schválně ochutnejte …

Verser dans un verre de 8 oz:
? 2 oz (70 ml) du Porto Blanc
? 4 oz (125 ml) de soda tonique
? Garnir d’une tranche de lime ou de citron
? Servir avec des glaçons.

(bílé portské, tonic, řez limety a led) 

Řekni mi co piješ a já ti povím jaký jsi …

17. 1. 2002 v 17.28

Podle odborníků jsou muži, kteří pijí červené víno originální až výstřední lidé a labužníci. V sexu pak vynikají neuvěřitelnou fantazií a temperamentem. Své partnerky dokáží velmi dobře uspokojit, ale totéž očekávají i od nich. Naopak muži, kteří upřednostňují bílé víno jsou ve své podstatě plaší, ostýchaví a rádi se nechávají svádět. Z toho je patrné, že nějaká velká iniciativa se od nich čekat nedá. Paradoxní možná je, že dobří milenci jsou i pivaři. Inovací v sexu s partnerkou se ale také vyhýbají, protože většinou jsou to pánové s klidnou vyrovnanou povahou. Ženy velmi dobře dokáží podle toho co a jak pijete poznat, jací jste v posteli - tak pozor na to!