Net Café Taverna - Pro fanoušky řeckého internetu

Internetová kavárna je jistě užitečná věc, přinejmenším proto, že vychovala nejednoho předního hráče on-line her. Ovšem jejich rentabilita mi vždy vrtala hlavou, obzvlášť ve čtvrtích jako jsou Dejvice či Bubeneč, kde lze jen zřídka spatřit netového závisláka, jak se v těžkém absťáku vleče k nejbližšímu připojení. Snad právě to je důvod, proč obvykle mívají internetové kavárny nějakou přidanou hodnotu. V případě NetCafé je to jakási imitace řecké putyky (Taverny?). No, proč ne.
Pražská šestka navštívila toto netradiční a novátorské místo dvakrát, aby si utvořila přesnější obrázek. Zápis z tehdejší schůze je pěknou ilustrací našeho nadšení z nového přírůstku do rodiny našich oblíbených podniků. Při druhé návštěvě jsme poněkud vystřízlivěli (tedy pouze z toho nadšení, jinak moc ne). Škoda, že k řeckým vínům přestali dávat mrkev v octě. To je opravdu velké zklamání.
Po otestování snad všech vín můžeme zodpovědně konstatovat, že některá z nich nejsou špatná. Bohužel si nepamatujeme která. Každopádně jsou řecká vína vítaným zpestřením nabídky v naší oblasti. Nabídka jídel je poněkud omezená a má spíše charakter chuťovek k vínu, než seriózního nacpávacího pokrmu. Ale rozhodně netvrdíme, že by se z nabídky nedal zahnat hlad. Opak je pravdou a máme to otestováno. Specialitkou je nabídka různých druhů oliv, které jsou vhodným doplňkem ke střídmému i nestřídmému popíjení.
Za zmínku též stojí interiér, na jehož hodnocení se Pražská šestka nedokázala shodnout. Část ho považuje za neosobní a trochu nedotažený, i když vytvořený se zjevnou snahou. Jiné části se libí a zdá se jí moderní, zdařilý s citlivě vloženými řeckými prvky.
Zavírá se v jedenáct a to jistě není nic, za co by se dávaly hvězdičky navíc. Jsme sami zvědavi, kam se tento podnik vyvine, protože je to stále podnik mladý a jeho budoucnost je v rukou jeho provozovatelů. Každopádně až zas budeme mít intenzivní potřebu špetky toho řeckého slunce, víme kam zajít. 

Zanechte komentář