BarZdar - útočistě nižší střední třídy

Boom podniků pro střední třídu, která nad zakouřenými hospami a intelektuálními kavárnami ohrnuje své alpským vzduchem ošlehané nosíky, přivál do dejvicko-bubenečské oblasti taktéž podnik BarZdar. Jak už to bývá zvykem, i zde se člověk může pořádně nacpat a napít mezi svými, aniž by ho potom při placení polil studený pot .
Z ne zcela zřejmých důvodů Pražská šestka dlouho vábení tohoto místa odolávala. Ale nakonec, jak se ostatně dalo čekat, podlehla a chtě nechtě musí BarZdaru přiznat podstatné kvality, které mu zajišťují čestné místo v bubenečském pohostinství. Posuďte sami:
- kvalitní a relativně široká nabídka vín, ze které si vybere jak milovník domácí produkce, tak experimentátor. Najdeme zde vína z mnoha zemí původu a dokonce i přívlastková červená vína domácí, což je jev téměř nevídaný
- chutná kuchyně se solidním sortimentem jídel
- čisté a esteticky přijatelné prostředí
- a především ? naprosto fantastické čerstvě pražené mandličky, které samy o sobě představují dost dobrý důvod pro návštěvu tohoto podniku!
Nicméně místu i návštěvníkům cosi chybí. Snad jakýsi esprit, který dělá z kultovních podniků kultovní podniky? Těžko říci. Je to prostě dobrá kvalita za solidní cenu a takových podniků v naší čtvrti není nikdy dost.
Jedinou zásadní výtkou je zkrácení otevírací doby oproti dřívějšku. Půlnoc je prostě pro správné flamendry málo a jak říká staré přísloví:
Co jednou zkrátí
víckrát nenavrátí! 

Zanechte komentář