Kavárna Kabinet - Dejvická klasika

Kavárna Kabinet

Vznik podniku Kabinet v kulturně vyprahlých Dejvicích mělo stejný efekt, jako zjevení vysoké průhledné postavy v roztrhaných hadrech mezi chrchlajícími babkami v kostele. Ano, do té doby neměly čtrnáctileté žačky ani jejich padesátileté učitelky žádné místo, kde by si mohly v klidu promluvit o svých sexuálních problémech. S příchodem Kabinetu se vše změnilo. Nechce se mi ani pomyslet, kolik obludných intelektuálních vět musely vyslechnout nebohé trpící stolky, jejichž jedinou, zato však úpornou, touhou je mít pohyblivé čtyři nohy a uprchnout.

Ano, Kabinet je totiž kavárna. Zakouřená, věčně plná, nezvykle halasná a především ? neuvěřitelným způsobem útulná a příjemná.
Se slzou v oku vzpomínáme na staré časy, kdy zde ještě bylo možno ochutnávat exotická australská a chilská vína a porovnávat je s moravskými. Naštěstí se nezměnily výtečné palačinky a brilantní hermouš, skutečný gurmánský zážitek.

Dříve jsme patřili mezi štamgasty, které nikdo nezná. Dnes už nás pouze nikdo nezná. Ale přesto má Kabinet důležitou zásluhu ? přinesl do Dejvic a Bubenče horký dech kultury a zažehnul v našich srdcích touhu lokálně se identifikovat.

Co říci závěrem? Kdo žije v Dejvicích a nezná Kabinet je totální pivní barbar!

Zanechte komentář