Restaurant U Kmotra - “Ano, chutná nám, strýčku Vito!”

Jak každý dobře ví, podniky dělíme na chlastoidní a žrádloidní. První pól představují vinné výčepny, kam se chodí ?na dvojku na stojáka?, druhý pól pak třebas McDonald?s, kde nezachlastáte, ani kdybyste manažera směny prosili na kolenou. ?U Kmotra? je to rozhodně spíše žrádloidní, i když vás asi nevyhodí, zaskočíte-li jen na skleničku.
Kuchyň odpovídá standardu podniků, které dávají okázale najevo, že nejsou pro socky. Ať si dáte cokoli, neprohloupíte. Nicméně zatímco některá jídla se chuťově pohybují v běžném průměru (model kus flákoty s něčím), jiná mají svou specifickou lokální charakteristiku (pizza). Ale ochotný experimentátor zde dokáže objevit skutečnou chuťovou perlu. Ano, mluvíme o zapečených gnocchi s pestem. A je možné, že se v jídelním lístku někde schovává podobná mňamka. Takže experimentujte dle libosti, spíše na tom vyděláte.
V nabídce je středně široká nabídka italských vín, jak se sluší a patří na podnik s takovým jménem. Nejvíce nás zaujal místní Pinot, nejméně pak rozhodně Lambrusco, které snad může pít jedině nějaký Ital. Domácí vína jsou též k dispozici a jsou pitelná. (Hovoříme o lahvových vínech, tak jako ostatně vždy. Rozlévaná vína netestujeme ze zásady.)
Interiér je příjemný a stylový, na první pohled skoro působí dojmem, že jste v podniku o třídu výš. Jako mnoho podobných restauračních zařízení trpí jistou ?přesvětleností?, která poněkud ubírá na intimitě. Ale zas pořádně vidíte, co máte na talíři.

Štítky:

Zanechte komentář